Зчитування рук у покері просто означає визначення найімовірніших рук, які тримає ваш опонент. То як навчиться читати руки в покері?
Усвідомлюємо ми це чи ні, але всі ми тією чи іншою мірою робимо це в кожній роздачі покеру, в яку граємо. І щиро кажучи, оскільки ми можемо звести мету покеру до його найпростішої форми, це буде «читання рук».
Що таке діапазон рук у покері?
З моменту винаходу Техаського Холдему на початку 1900-х років і до недавнього часу гравці в покер, навіть професіонали, звикли читати вручну, прагнучи руку.
Зіткнувшись із великою ставкою на рівері на дошці K7242, вони можуть вирішити скинути KQ, пославшись на щось на кшталт «Я поставив його на туз-король».
Як правильно зчитувати руки в покері, використовуючи діапазони?
Перший крок до використання діапазонів рук для читання рук у покері - почати з призначення вашому опоненту діапазону рук у кожній ситуації, з якою ви стикаєтесь.
Перш ніж ми заглибимося в деталі використання діапазонів для читання рук у покері, ви повинні знати три речі.
- У міру того, як руки прогресують від початкових раундів префлопу та флопу до рівера, діапазони стають меншими. Кожен раунд дає вам більше інформації, яка допоможе звузити діапазон.
- Кожна дія вашого опонента допомагає вам звузити діапазон, виключаючи руки, які не відповідають рішенню, яке щойно прийняв гравець. Важливо, щоб гравці мали діапазон рук, а не одну руку. Це так, тому що гравці можуть приймати однакові рішення у грі з різними руками.
- Коли ви намагаєтеся прочитати руки і вгадати діапазони, ви повинні пам'ятати кілька змінних. Деякі з них; тип гравця, проти якого ви граєте, тенденції гравців, дії, які гравець уже зробив, розмір стеків, розмір банку, можливі майбутні спільні карти, становище ваших опонентів при прийнятті рішень та умови кеш-гри або турніру, в які ви граєте.
Давайте подивимося на приклад. Як читати руки суперника?
Ваш опонент робить рейз на префлопі, робить ставку до кінця, і ви стикаєтеся з його третім барелем на фінальній дошці Jc Td 5s 4s 2d.
Щоб покращити своє читання рук у покері, ви повинні уникнути думки «Я поставив його на туз-валет» до визнання того, що, хоча туз-валет можливий, у вашого опонента неминуче будуть інші руки.
Якщо у нього можуть бути туз-валет, у нього можуть бути QQ, KK і AA, вірно?
Або набори, як TT та JJ.
Залежно від типу гравця, у його діапазоні, швидше за все, теж є блеф. На думку спадають такі руки, як король-королева, туз-король, туз-дама і бекдор-піки. (Звичайно, його точний діапазон блефу та велію-бета залежатиме від конкретного гравця).
Як бачите, старий шкільний погляд на покер, який полягає в тому, щоб поставити вашого опонента на певну руку, є неповним і, отже, неточним. Він не може намалювати повну картину ситуації, з якою ви зіткнулися.
Новий підхід, заснований на використанні діапазонів рук, дає набагато точніше уявлення, що ваш опонент може тримати в руках у будь-який момент часу.
Тепер, коли ви розумієте концепцію покерних рук, як вони працюють і як використовувати їх для читання рук у покері, настав час навчитися застосовувати їх на практиці.