У порівнянні з класичним варіантом особливих відмінностей правила гри в покер на 36 карт не мають. Особливості полягають переважно у тому, скільки учасників грає за столом, та у відображенні комбінацій.
При покері на 36 карток можуть брати участь до 6 осіб. На початку гри даються сліпі зобов'язання. Вони формуватимуть початковий піт. Ті, хто розташований ліворуч від дилера, ставлять малі та великі блайнди. При наступній роздачі позиція буде зміщена протягом годинної стрілки.
Після того як сформовано первинний банк, слідує етап префлопу. На ньому кожен учасник гри отримує 2 додаткові картки. Після оцінки стартової руки гравці роблять низку операцій: роблять ставки, підвищують їх, зрівнюють або просто виходять, пропускають хід. Оголошення чека доступне до того часу, поки один із гравців не внесе ставку. Цей процес також проходить протягом годинної стрілки. Першим робить ставку гравець, який знаходиться за великим блайндом.
Потім слідує новий виток торгів - флоп. Гравці можуть ставити після того, як на столі з'являться 3 карти. Весь процес відбувається аналогічно. Якщо на завершення в грі залишиться від одного гравця, розпочнеться новий етап – терн. На ньому додається ще по одній відкритій карті і знову відбуваються торги.
Наприкінці їх очікується новий етап роздачі - рівер. На ньому гравці можуть дізнатися останню карту та зрозуміти хто ж став переможцем.
Якщо на останньому етапі залишилося кілька гравців, порівнюються карткові поєднання та визначається переможцем. Якщо вони виявилися повністю рівними, сума поділяється між покеристами, що залишилися.
Можливі комбінації
Основна відмінність полягає в тому, що комбінації в покері на 36 карт в системі ієрархії виглядає по-іншому:
- найбільшим за старшинством буде королівський флеш, в якому є 10-туз, всього 5 карт;
- стріт флеш, схожий на попередній варіант, тільки карти у ньому 10-король;
- каре, що складається з 4 рівноцінних карток. П'ята карта вирішуватиме у спірних ситуаціях та виконуватиме роль кікера;
- флеш з 5 будь-яких карток, за умови, що вони однієї масті;
- фул-хаус, що складається з пари та трійки;
- трійка з трьох однакових карт, 4 та 5 тут будуть кікерами;
- стріт - комбінація з 5 карт, в якій важлива послідовність, а не масть;
- дві пари;
- одна пара;
-
найстаріша карта.
Граючи в покер з колодою в 36 карт, комбінації з одномастних карт випадають частіше, ніж пара або трійка.
Переваги покеру на 36 карт
Вибираючи цей варіант, гравці отримують:
- більш динамічний ігровий процес із часткою агресивності;
- Найпростіший розрахунок появи необхідних карт;
- гру за класичними правилами;
- великі шанси на складання необхідних комбінацій.
Покер з 36 картами здатний урізноманітнити дозвілля та замінити варіант з колодою з 52 карт. Він сподобається тим, хто не бажає витрачати час на вивчення нових правил, адже особливості покеру з 36 картами полягають лише у комбінаціях. Цей різновид гри може зробити улюблену розвагу більш непередбачуваною, агресивною, що підвищує інтерес.