Щоб освоїти цей метод, необхідно:
- по-перше, мати солідний ігровий досвід;
- а по-друге, добре запам'ятовувати та ретельно аналізувати якнайбільше матчів.
Відтворення тактики в однакових ситуаціях
Правильне балансування в покері є розіграш великого діапазону рук єдиним способом у обставинах, що повторюються. Найбільш доступним та наочним прикладом балансування діапазону є конт-бет.
Якщо конт-бет на флопі сягає вісімдесяти відсотків, він з великою ймовірністю робиться на надзвичайно широкому діапазоні. Зрештою щоразу, коли гравець ставить конт-бет, діапазон рук, яким він може мати, на думку суперника, буде гармонійно збалансований.
Методичне збивання суперників з пантелику
Якщо гравець навчиться балансувати діапазон, то його опонентам буде досить непросто зробити правдоподібний висновок про те, яка сила руки, що стоїть проти них.
Балансування діапазанів рук у покері потрібне вже хоча б тому, що дуже ускладнює механізми розрахунків, якими користуються супротивники. У результаті вони витрачатимуть дорогоцінні ігрові миті на прокручування довгих логічних алгоритмів, а не на тверезий розрахунок та зменшення ризиків.
Справді, якщо покерист діятиме абсолютно ідентично за наявності різних рук, то як тоді суперники зможуть визначити його руку? У результаті з'явиться тактична і стратегічна перевага через те, що опонентам не вдасться скоротити діапазон до реальних рамок.
Введення опонента в низку поразок та програшів
Іншими словами, що складніше суперникам буде визначити, яка рука, то гірше для них. Відсутність конкретних відомостей про руку провокує вчинення грубих помилок та дрібних помилок.
Якщо такі провали та невдачі опонента навчитися складати в одну велику єхидну усмішку Фортуни, то він буде фактично приречений на системні, повторювані, все більш образливі і на перший погляд незрозумілі програші та фінансові втрати. Така низка поразок виведе з себе навіть найдосвідченішого картежника, що стане ще одним його кроком до повного і остаточного розгрому. Можна сказати, що психічна напруга, що створюється таким чином, теж є секретом майстерності і вищим покерним пілотажем.
Вигідне поєднання логіки та психології
Відомі два основні засоби, що дозволяють зробити балансування діапазону:
- розіграти руки різної сили одним методом, що повторюється;
- розіграти однакові руки у різний спосіб.
Важливо мати на увазі, що найважчим питанням є не те, як балансувати діапазони, а те, в який саме момент слід застосовувати цю хитрість. Простіше кажучи, дуже мало буде просто блефувати в тих ситуаціях, коли ставка робилася на велію.
Щоб досконало освоїти мистецтво балансування діапазонів, необхідно проводити за ігровими столами місяці та роки. Не завадить також набуття навичок розшифрування тих чи інших:
- емоцій суперників;
- їхній гримас;
- жестів;
- неспокійних рухів головою;
- почуттів, що вирвалися крізь маску незворушності;
- стискання;
- нервових ерзань на кріслі.
Покер - це мистецтво, а мистецтво досконалості немає межі. Ось чому покерист, який бажає вигравати дрібні і великі турніри, просто зобов'язаний брати на озброєння як логіко-математичні, так і суто гуманітарні прийоми. Їхнє розумне поєднання здатне прокласти широкий шлях до привабливих фінансових вершин.