Сквізом у покері називають особливий прийом, що використовується у грі – ре-рейз, яким користуються на префлопі.
Отже, що таке сквіз у покері а також ре-рейз на префлопі, як розуміти цей термін, розглянемо далі. Актуальний він під час турнірів та у кеш-змаганнях.
Сквіз роблять після колірування попереднього внеску одним або декількома гравцями. Як приклад, можна розглядати ситуацію, коли хтось із опонентів підвищує ставку, зроблену перед цим. Потім гравець, який поставив найбільший блайнд, робить ререйз, тобто підвищує вже підвищену ставку.
Переваги сквізу та алгоритм дій
Сквіз - це вкрай ефективний прийом, що дає вагому перевагу одному з гравців за столом, нехай це буде гравець лузово-агресивного стилю, маркований буквене позначення «С». Він впевнено передбачає невигідні, здавалося б, для нього позиції, що в результаті отримує переваги практично на межі фолу.
- Рейзит гравець "Ф";
- Колює гравець «В»;
- Ре-рейзит гравець «С»;
- Фолдять опоненти «А» та «В».
У виграші, за такого розкладу, залишається гравець, під маркуванням «С». Це досить традиційна ситуація, коли лузово-агресивний учасник на префлопі відкривається рейзом. Опонент рейз колує, передаючи, тим самим хід до гравця ЛАГ, даючи йому перевагу, що змушує решту фолдити. Таким чином він може рерайзити або запушити, а потім забрати піт. Виглядає це в такий спосіб: рейзит «А», колує «В», Що стосується інших гравців, то розрахунок роблять те, що вони відваляться до чи після рейзу.
Умови правильного застосування сквізу
Щоб точно знати, як правильно робити сквіз, треба вміти вчасно помітити ситуацію, що вигідно склалася, і справа тут зовсім не в картах на руках. Для впевненого та успішного сквізу потрібен досвід та належне вміння спрямовувати власну агресію у потрібне русло. Інакше можна зробити власну гру досить затратною. Перш, ніж приступати до застосування в дію, необхідно вивчити сам принцип дії, адже практичний метод спроб і помилок далеко не завжди ефективний, і досить руйнівний.
Ще одна умова, що позитивно впливає на результат сквізу, є наявність глибоких стеків на ранніх стадіях турніру або в кеш-грі. В цьому випадку не доведеться йти в олл-ін, але для цього потрібні хороші рідси на гравця, що опонує, — у чотири рази від початкового рейзу. Це «золоте правило» сайзингу ре-райзу. Потрібно бути впевненим у потенціалі рук для сквізу. При, не надто вдалому розкладі на постфлопі, правильніше не використовувати сквізи занадто часто.
Вплив на гру іміджу учасників
Сквіз у покері майже на 100% залежить від іміджу учасника, від його образу в очах опонентів. Лузовий учасник, роблячи рейз, показує середньослабку комбінацію, і це негативно впливає на його здатність протистояти більш агресивним противникам. Якщо один із гравців колує, він здатний створити в опонентів враження володіння середньо-сильною комбінацією.