Хайджек у покері (HJ) — спеціальний термін для гравця, який знаходиться на правій стороні від кат-оффа. Крім баттона і като-ффа, позиція вважається найпізнішою, і має два типи маркування: МРЗ за повним столом, MP за коротким.
Характеристика позиції
Позиція хайджек у покері перекладається, як грабіжник. Пояснюється це тим, що HJ у Техаському Холдемі найчастіше протистоїть кат-оффу та баттону, заважаючи вкрасти блайнди гравців з попередніх позицій, залишаючи позицію в категорії атакуючих, як баттон і кат-офф. Гра в хайджеку, це можливості, що відкриваються для гравця, вкрасти блайнди всього лише шляхом підняття ставки. І якщо при цьому HJ має готову комбінацію, а противники такої позбавлені, то часто у гравця з'являється можливість вибити їх з переважної позиції.
Більшість професійних покеристів стверджує, що подібна позиція частіше заважає рейзу та відібранню блайндів у пізній позиції. Покеристи саме з цього моменту роблять безліч ставок, змушуючи супротивника скидати руки. При цьому баттон все одно залишається вигіднішим за столом, ніж хайджек, оскільки забезпечує гравця можливістю і часом для прийняття більш виважених рішень при завершенні префлопу. Відповідь на питання: як грати на позиції хайджек, досить варіативний і багато залежить від характеру покериста, його аналітичних здібностей та готовності до ризику.
Недоліки та особливості HJ
Незважаючи на переважне становище, позиція не позбавлена недоліків. За столом гравцю доводиться залишатися настороже щодо опонентів з позицій баттона та катоффа у двох випадках:
- сильна комбінація у противників, що змушує до скидання карток;
- можливість отримати ререйз на свій рейз при спробі викрадення блайндів.
Профі намагаються максимально використовувати можливості, що відкриваються на позиції хайджека. При агресивній манері та грамотному прорахуванні ходів опонентів у катофі, покерист з легкістю досягає виграшного становища у грі.
Нюанси гри в позиції Хайджек
Стіл бейнди мають хороші шанси на перемогу в турнірі, і з'являються вони в той момент, коли гравці скидають карти. Подібне становище дає оптимальні розклади для стилінгу та хайджеку. Забирати сліпі ставки рекомендується лише тоді, коли перед покеристом ніхто не робив ставок. Можна знехтувати рекомендацією, якщо на руках є перспективна комбінація.
Недоліки хайджеку в покері є, але є й позитивні моменти:
- банк можна взяти в тому випадку, коли блайнди та покеристи з пізніх позицій скидають руки;
- ситуацію можна вважати негативною, якщо блайнди пасують, а ставка вирівняна з позиції кат-оффа або баттона;
- хороша позиція складається в момент відповіді колом на рейз гравця в позиції HJ парою блайндів — подібний розклад дає значно більше переваг, ніж участь у роздачі кат-оффа;
- небезпечна ситуація складається при ре-рейзі від баттона та кат-оффа, і у разі зрівнювання ставок саме гравець у позиції HJ відкриває торги.
Ре-рейз з боку блайндів робиться у виняткових випадках, коли вони точно впевнені у отриманні сильної комбінації. Покерист має переваги хайджека в покері, якщо помічає надто високі ставки на захист блайндів, що означає блеф і дає змогу зрівняти ставку.