У будь-яких посібниках з покеру, будь то книжкові матеріали, статті або відеоролики, а також у тематичних чатах однією з основних тем є ініціатива в покері. І в цьому плані необхідно відзначити, що важливим буде не тільки розуміння того, що вона означає, а й тих переваг, які вона дає, а також варіантів їх використання на практиці.
У покері ініціатива означає не тільки і не стільки вступну дію (як це мається на увазі в інших галузях та іграх), скільки наочний показ агресивного настрою граючого, коли гравець, що проявляє ініціативу, всім своїм видом і діями показує, що ініціатива в роздачі у нього. І, відповідно, вся наступна гра розвертатиметься навколо нього.
Як отримати ініціативу у грі?
Тут все не так уже й складно. Головне – необхідно стати останнім граючим, який виявляє агресію на поточній вулиці, тобто зробити все для того, щоб інший не добрав хабарі (бетити) або підвищувати ставку (рейзити). Таким чином, якщо останнє, що ви зробили, був кол або чек, то ініціативу ви не отримаєте. Ось у чому полягає сенс агресії – отримати ініціативу.
Вибрати потрібний момент
Звичайно, важливо розуміти, коли її можна і потрібно отримати. Найкраще це робити на префлопі, оскільки в цей момент є і колери і рейзер.
Втім, її можна отримати і пізніше, наприклад, на рівері або флопі, торні. Так, коли немає рейзера на префлопі, ініціативу ніхто поки що не перехопив. І отримає її найагресивніший гравець.
Потрібно враховувати і те, що на різних торгових вулицях ініціатива часто переходить до інших гравців. Зовсім не обов'язково утримувати її протягом роздачі. І на кожній окремій вулиці її братиме найбільший агресію.
У чому переваги ініціативи у покері?
Питання переваги ініціативи в покері – ось, що цікавить багатьох гравців-початківців. У чому вони?
Є, принаймні, чотири очевидні аргументи на користь ініціативи, а саме:
- Вона формує керівне місце за гральним столом. Суперники чекатимуть, чекаючи, що скажете ви.
- За рахунок рейзу або ставки конкуренти заздалегідь побоюватимуться вас.
- Володіючого ініціативою набагато важче перевести на конкретний діапазон рук.
- Опоненти змушені приймати складніші для себе рішення, внаслідок чого вони перестають контролювати роздачу та поступово починають схилятися до очікування дій агресивного гравця (EV-гра).
Саме ініціатива – зала ефективності конт-бетів, яка дає більше варіантів забрати не затребувані банки і не дати цього зробити іншим. По суті, ініціатива в покері не менш важлива, ніж позиція. І недооцінка важливості ініціативи – великий мінус для гравця.
Як отримати з неї зиск?
Звичайно, мало знати про те, що це таке, і які її переваги. Ще треба розуміти, як використати ініціативу під час гри. Якихось стабільно чинних правил у цьому плані немає. Головне, треба пам'ятати, що набагато вигідніше грати агресивно через бет/рейз, ніж діяти пасивним чином за допомогою чек/кол.
Основні висновки
Виявляється, що в покері не лише позиція може бути визначальною. Не менш важливою часто виступає ініціатива, яка підтверджує правило, що саме агресивний покер – запорука виграшу.
Віддаючи перевагу рейзам, гравець набуває ініціативи, що забезпечує йому низку вигод, якщо він не потрапляє у флоп. При цьому, звичайно ж, було б безглуздо бетити або рейзити відчайдушно у всіх ситуаціях. Межі розумного забувати не варто.
Справа залишається за практикою. Варто спробувати, і позитивний ефект не забариться.