Блеф є невід'ємною частиною гри в покер. Деякі гравці віртуозно ним користуються, іншим варто ще багато чому навчитися. Вміння блефувати в покері дозволить вам вести більш цікаву та результативну гру.
Що таке блеф? Це прийом, при якому гравець робить ставку, не маючи потрібних карток на руках. Таким чином, він показує супернику, що має сильну руку і провокує його скинути свої карти.
Ознаки блефу
Немає універсальних тригерів, які показують, що гравець блефує. Однак, слід звертати увагу на деякі ознаки.
Ознаки слабкої руки:
- Дотик до голови. Якщо гравець третить очі, вуха, потирає шию, чухає потилицю або смикає волосся - все це ознаки дискомфорту. Так він намагається заспокоюватись.
- Агресивна манера робити ставку. Гучно кидає фішки, вголос вимовляє розмір ставки, тож він вербально намагається посилити свою слабку позицію.
- Прискорене моргання.
- Невдоволений, розчарований вигляд.
- Підібгані губи.
Ознаки сильної руки:
- Побіжний погляд. Опонент намагається прикинути можливий прибуток, прораховує розмір ставки.
- Захист карток. Якщо опонент поклав на карти протектор, найімовірніше вони гідні цього.
- Швидка ставка.
- Демонстрація своїх карток друзям.
Обман опонента під час гри в покер буде ефективним, якщо вдаватиметеся до наступного:
- Навчіться читати гру суперника. У цьому плані дуже важливо навчитися розбиратися в психології покеру і розуміти думки суперника в ході гри. Звертайте увагу на діапазон рук та саму стратегію гри. Таким чином, ви зможете блефувати досить ефективно. Але зверніть увагу, якщо противник грає агресивно, ваш блеф може призвести до небажаного підвищення ставки. Вам це обов'язково зіграє в мінус.
- Ваша особиста позиція. Часто новачки не звертають уваги на свою позицію за столом і це дарма. Адже це важливо, коли ви робите ставки, приймаєте рішення про входження у розіграш та блефуєте. Наприклад, якщо гравець знаходиться на баттоні або в позиції кат-оф, при цьому перед ним, жоден гравець не зробив значної ставки, можна відмінно блефувати. Це дозволить поцупити блайнди.
Якщо ваша позиція дозволяє робити тільки перші ставки, то краще не блефувати. Адже ви не знаєте, хто має сильну руку за столом:
- Звертайте увагу на ліміт. Якщо ви новачок у покері і граєте з такими самими суперниками на мікро лімітах, то блефувати немає сенсу. Вони будуть брати ваші ставки, щоб взяти необхідну карту. Зрештою, коли ви відкриєтеся, шанси на перемогу у вас будуть однакові. Найкраще блефувати на високих лімітах. Там блеф буде ефективнішим за рахунок високих ставок у банк.
- Дотримуйтесь обраної стратегії. Навіть якщо ваш блеф не вдався, не варто засмучуватися. Адже блеф – це лише шанс збільшити виграш у конкретній грі. Якщо після розкриття та викриття вас у блефі, у наступній грі у вас на руках буде вдала комбінація карт, не змінюйте стратегію. Дійте так само, як і вперше. Супротивники, бачачи ваші однакові дії, вирішать, що у вас слабка рука. У результаті ви залишитеся в плюсі.