Щоб успішно грати в гру, гравці повинні навчитися застосовувати прийоми обману, наприклад блеф, напівблеф, а також протистояти суперникам, які використовують такі поширені обмани.
Провокація блефу - метод протидії таким самим методам обману суперника. Покерист, який провокує обман, показує опоненту свою досвідчену руку, і він сподівається використати її повністю, щоб зрівняти або підняти обман від суперника, тим самим піднявши банк.
Декілька способів спровокувати блеф
Один з найпростіших методів спровокувати прийом суперника це переглянути раунд торгівлі. Тоді суперник із гри в покер хоче зняти фінанси з банку в 2 із 3 раундів. Іншими словами, якщо він робить ставку на флопі, він повинен зробити чек на торні та поставити ставку або рейз на рівері.
Ось наочний варіант блефу
Покерист з великий блайнд. Перед флопом був лише один супротивник і він кричав на нього. Інші конкурсанти пройшли. Перевірити плеєр. У фліп випали наступні карти: дев'ять бубон, чотири бубни та дві піки. Після того, як покерист ставить ставку, він колює свого опонента. Покерист знову робить ставку і колірує суперника. Що робити покеристу у такому варіанті гри?
Залежно від руки покерист може поставити додаткову невелику суму. У цьому варіанті блефу можуть бути винятки із правила. Тому потрібно проаналізувати руки того, хто грає поруч. Чудово, що покерист розуміє того, хто грає з ним і може здогадуватися на закритих картах.
Наприклад, покерист вирішує, що в опонента швидше за все не буде кишенькової пари. Якщо у нього пара десяток чи краще, він може зробити рейз раніше за опонента. У разі слабкої кишенькової пари супротивник не колілюватиме ставку опонента на флопі або обертанні. Це також показує, що супротивник навряд чи отримає на флопі середню чи низьку руку. Отже, можна здогадатися, що у суперника два алмази, а скоріше, великий алмаз. З іншого боку, може бути якесь алмазне з'єднання. Припускаючи, що ці висновки правильні, покерист колує поставлену ставку на торні чи флопі, сподіваючись завершити процес. У результаті він не зміг завершити прямий потік. Отже, він скидає карти на рівері, коли опонент ставить гроші. Тоді ставки на рівері не мають сенсу, бо вони не дають більше грошей. Але якщо покерист на рівері робить чек і показує, що рука слабка, опонент може спробувати обманювати з сильною рукою (наприклад, сет з 6). У покерист може зробити рейз в zoom-покері.
Щоб викликати блеф суперника в покері, зазвичай робиться невелика ставка, що не перевищує 1/2 банку. У той же час покерист хоче, щоб його супротивник подумав, що це слабкий результат і спробував вкрасти банк. І тут гравець піднімає опонента. Крім чек-рейзу є ще виграші. Якщо опонент зробить рейз, він із більшою ймовірністю буде пов'язаний банком. Отже, він може захотіти піти далі, щоб переглянути розкладку карт терну або рівера. Також покерист може розкритися. Зрештою гравець отримує від суперника всю фішку.