Щоб досягти успіху в покері, потрібно не тільки знати основні правила гри, але і вміти читати стилі опонентів. Існує два кардинально протилежні стилі гри: тайтовий і лузовий та похідні від них. У чому відмінність?
Стилі гравців за покерним столом
Гравець, який віддає перевагу тайтовому стилю гри, розігрує невелику кількість рук, сильні комбінації із високими шансами на виграш.
Лузовий стиль передбачає розіграш великої кількості рук із різними комбінаціями. Чим більше стартових рук розігрує гравець, тим більше лузовим він вважатиметься.
Кожен стиль має свої переваги та недоліки. Але вкрай складно зустріти гравця, який чітко дотримуватиметься одного стилю. Це скоріше комбінування стилів у різних етапах гри, а також застосування деяких похідних, які мають на увазі різну агресивність ведення гри. Також стилі вибираються залежно від ступеня професіоналізму гравця.
Переваги та недоліки тайтового стилю
Переваги:
1. Легкість гри. Головне засвоїти просту істину: якщо сильна комбінація – робимо ставку, слабка – пасуємо. Все просто. Саме тому цей стиль обирають новачки.
2. Великі виграші. Чим сильніша у гравця комбінація, тим на більший виграш він може розраховувати. Тому головна мета – зібрати максимально сильну комбінацію карт, яка принесе більше грошей.
3. Можливість блефа. Ефектні ставки тайтового гравця викликають особливий інтерес, тому блеф тут особливо доречний. Заробивши авторитет за столом, ви можете його застосувати при блефі і зірвати великий куш.
Недоліки:
1. Висока читальність. Якщо тайтовий гравець не вміє блефувати, наявність сильної комбінації буде читана. Зазвичай вони починають робити великі ставки. Але не завжди.
2. Не застосовується у турнірах. У турнірах найкраще грати у розкутій манері, тільки в такому разі можна здобути виграш. Обов'язкові ставки у процесі турніру не грають на руку тайтовим гравцям.
Переваги та недоліки лузового стилю
Переваги:
1. Виграш у великій кількості дрібних потів. Так як багато гравців роблять ставки на великий виграш, є можливість вигравати на невеликих потах.
2. Невисока читабельність. Лузовий гравець має широкий діапазон рук, тому досить складно визначити, які карти він зараз має.
Недоліки:
1. Складність гри. Цей стиль підходить для досвідченіших гравців, тому новачкам не варто на нього розраховувати.
2. Складність комбінацій. Досвідчені противники розуміють, щоб виграти у лузового гравця, потрібно грати його стилем. Тому опоненти можуть створювати підступні ситуації, у тому числі складно вийти переможцем.
3. Гра лише із сильними опонентами.
В якому стилі грати залежить тільки від вас. Але найкраще освоїти обидва, щоб була можливість їх ефективно застосовувати залежно від опонента за вашим столом. І лише тоді на вас чекає успіх.