На уроках покеру часто згадується поняття овербет. Як легко здогадатися, за ним криється ставка, яка істотно перевершує загальний розмір поточного банку. Наприклад, при розмірі виграшного фонду в 10 доларів будь-яка нова бета, що перевищує це значення, вважається овербетом.
Психологічна особливість такої ставки полягає в тому, що вона дозволяє збити опонента з пантелику і вигадати максимум користі зі своєї руки. Овербет в покері практикують не тільки запеклі гравці, але і картярські початківці. У цьому немає нічого поганого, якщо таку виставу розіграти, маючи повне уявлення про поточну ситуацію за столом та уважно відстежуючи дії, емоції, хитрі виверти суперників.
Сильні та слабкі сторони овербету
Ставка овербет дозволяє стрибкоподібно наростити банк і в той же час сильно натиснути на опонентів у психологічному розумінні. Вона застосовується і на велію, і у блефі. Важливо постійно усвідомлювати, що такий сміливий крок, як овербета, повинен спиратися на солідний ігровий досвід або ж незвичайні математичні здібності. Інакше Overbet призведе до результату прямо протилежного очікуваного.
Наприклад:
- виб'є дедалі слабші руки суперника;
- призведе до величезних втрат на блефі.
Поняття овербету частіше застосовують до постфлопу, аніж префлопу, хоча овербети робляться часом і на префлопі. Нерідко овербет вважають будь-яку бету, за своїм розміром перевищує традиційне для конкретного споту значення. Доволі часто овербети вважають поляризованою ставкою, за якою ховаються натс або блеф.
Нерідко буває так, що гравець, який постійно застосовує тактику овербету, насправді просто не розраховує свої дії навіть на кілька кроків уперед. Ось чому овербети з погляду обережних покеристів, готових годинами боротися за незначні виграші, є характерними особливостями початківців і недалекоглядних картярів, які не мають уявлення про пот-оддс і не бажають вникати в математичні премудрості покеру.
Овербети на велію та в блеф
Велью є найбільш поширеним приводом для овербету. Якщо виловити натсовий флеш на рівері, то застосування овербету дозволить збільшити колекцію велію з сильною рукою. Правда, така значна ставка цілком здатна сильно насторожити суперника, що виллється в зниження потовської суми, що вже йшла у вашу кишеню. Слід зазначити, що у велю овербети найкраще спрацьовують у тих спотах, де вдається вкласти суперника дуже сильну руку.
Що стосується завищення ставки в блеф, то це очевидно той випадок, коли не варто використовувати овербет. Треба розуміти, що при заколювання такого блефу він обійдеться вам істотно дорожче, ніж блеф з меншим ризиком. У той же час ця стратегія здатна призвести до отримання вигоди, особливо якщо вона застосовується на турнірах, учасники яких вважають за краще фолдити сильні руки, щоб не вибути з гри.
Решиф блефувати, покерист просто повинен подбати про те, щоб послідовність вжитих ним напередодні блефового овербету дій виглядала правдоподібно. Інакше суперник запідозрить, що історія сильної руки насправді липова і не потрапить у розставлені вами йому мережі.