Китайський варіант покеру по праву вважається дуже примітним і навіть неординарним видом цієї популярної гри в усьому світі. Знайомство з не вимагає великих витрат часу і сил.
Правила китайського покеру не так складно засвоїти та запам'ятати, як, наприклад, правила:
- китайської настільної гри "Го";
- карткової гри "Брідж";
- Стратегічна настільна гра "Дипломатія".
Мета гри та її початок
Змагання в китайський покер, який серед завзятих картярів також називають Ананасом, стартує з п'яти карт. Відповідно до канонів, кількість гравців в Ананас коливається від двох до чотирьох. Основною метою кожного з них є накопичення якнайбільшого числа очок, які даються за підбір найбільш сильної комбінації.
Стадії гри в китайському покері вишиковуються наступним чином. Насамперед учасники закритим методом отримують по 5 карток. Далі опоненти розподіляють їх за власним задумом у трьох боксах, тобто лавах.
Загальноприйняті назви рядів
У нижньому та середньому рядах розміщують по 5 карт, а у верхньому – лише 3. При цьому широко застосовуються такі ігрові терміни:
- поєднання з п'яти карток отримали найменування бек (у нижньому ряду);
- а також міддл (у середньому);
- із трьох - фронт.
Дозволяється розміщувати карти по рядах у будь-якому порядку, але після вибору місця для картки в одному з боксів її переміщення в інший бокс не допускається.
Деякі незаперечні закони китайського покеру
Учасники одержують сліпим методом по п'ять карток. Потім їм доведеться отримати ще по вісім карток. На подальшій стадії відбувається розкриття всіх карт та зіставлення зібраних поєднань. На цій стадії необхідно пред'явити найбільш успішну комбінацію не менше, ніж у 2 рядах.
Важливо простежити, щоб дотримувалася ієрархія боксів. Вона будується за таким принципом: від фронту до бека. Фронт повинен бути слабшим за міддл, а міддл повинен бути слабшим за бек. При цьому не можна зважати на той факт, що комбінації в китайському покері можуть бути однаковими в різних боксах.
Виявлення чемпіона та роздача бонусів
Виграш визначається шляхом підрахунку очок, званих кушами. Найбільш популярною методикою підрахунку очок є західна система. Вона полягає в тому, що виграш у двох із трьох рядів винагороджується одним очком. Якщо при цьому учасник покерної партії виграє скупий, причому у трьох комбінаціях, то йому нараховується шість очок.
Якщо умови підбору комбінацій не виконані, то рука оголошується мертвою та очок не отримує. Учасник із мертвою рукою виплачує по шість очок опонентам та фінансує їх бонуси. Однак, якщо у всіх учасників руки виявилися мертвими, то їм очки не нараховуються.
Якщо бонуси видаються двом гравцям, то чемпіон отримує різницю між цими бонусами. Той, хто програв, втрачає різницю між розмірами бонусів. Коли гравці збирають рівноцінні комбінації, то розмір бонусів стає нульовим. За такого розвитку подій результат поєдинку визначається додатковою картою, яку називають кікером.